OBISK AMERIŠKE DIPLOMATKE NA OŠ TRZIN

9jpgV petek, 15. maja 2015, je pouk angleščine na OŠ Trzin potekal malce drugače. Učenci in učenke so imeli priložnost v živo poslušati in se pogovarjati z gospo Janie James-High, predstavnico za stike z javnostjo na veleposlaništvu Združenih držav Amerike v Ljubljani.
Strokovni aktiv anglistov OŠ Trzin se je na pobudo ameriške ambasade odločil sodelovati v projektu »U.S.Embassy Speaker Program«, ki nudi osnovnim šolam obisk ameriškega diplomata, pogovor z učenci o življenju v ZDA, ameriški kulturi ter o življenju diplomatov v Sloveniji in po svetu. Obisk gospe Susan Wilson je potekal v obliki sproščenega dialoga in je za učence zagotovo pozitivna izkušnja in doživetje, ki jim bo ostala v lepem spominu. Najprej je učenka 9. b razreda, Brina Brankovič pozdravila gostjo in v odlični britanski angleščini na kratko predstavila našo šolo. Led je bil prebit, ko je učenka 4. b razreda, Kristina Grošelj na svoji diatonični harmoniki zaigrala »na Golici« in »Veselo v Kamnik«. Nato je gospa Janie predstavila PowerPoint programom geografske značilnosti Arizone ter svoje odraščanje in šolanje v rojstnem kraju Prescot. Zatem so učenci zastavljali različna vprašanja, na koncu sta učenki 7.b razreda, Nina Jankovič in Lea Goričan, prosili gostjo za avtogram. Gospa Janie se je zahvalila za topel sprejem in gostoljubnost ter šoli podarila knjige in revije o ZDA, ki so na voljo učencem v knjižici. Več o visokem obisku si lahko pogledate tudi v galeriji slik na spletni strani OŠ Trzin ter na spletni strani ameriškega veleposlaništva http://slovenia.usembassy.gov/arizona.html.
Aktiv anglistk OŠ Trzin
Foto: Nuša Slatner

Embassy of the United States Ljubljana, Slovenia
A Taste of Arizona
Assistant Attaché/Office Manager Janie James-High with OŠ Trzin students (Photo State Department)
Embassy Office Manager Janie James-High began her visit to middle school in Trzin (OŠ Trzin) with the a video about Arizona from our YouTube series, “A Taste of the States.” The series gives students an inside look at the home states of U.S. diplomats and shows the many similarities between the United States and Slovenia. Ms. James-High also introduced the geography of Arizona, talked about its deserts and mountains, the Old West and cowboys, the state as a sports lover’s paradise, and her hometown of Prescot. After answering students’ questions, Ms. James-High was even asked to give an autograph to a student – the first time that has happened in ten years of school visits! Thank you OŠ Trzin for your warm hospitality!