Aktivnosti na ŠEV (Šolskem EKO vrtu)_1. 12. 2021

Danes smo oskrbeli vrtno orodje. Nekaj glav orodja je bilo brez ročajev, zato smo jih naredili iz starih fižolovk in pritrdili na grablje in motike. Tista orodja, ki so bila odveč in niso namenjena za vrt, smo ločili od ostalih ter vse lepo pospravili. Na vrtu smo daljšo gredico pokrili s folijo, napeto čez PVC plastične loke in jo obtežili s kamni. Tako smo naredili malo toplejše okolje oz. toplo gredo in zaščito pred zmrzaljo, da bodo vrtnine lažje preživele zimo in spomladi hitreje dozorele. Naredili smo tudi seznam potrebščin za naslednjo sezono in ugotovili, da res rabimo škornje in rokavice. Zaradi velikega števila krtov namreč ni mogoče ostati brez blata na čevljih in oblekah, kar staršem gotovo povzroča nemalo preglavic. Da se temu izognemo, bomo nakupili opremo, da bo vsak učenec imel na voljo en par škornjev in rokavic.

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta