Srečanje mladih raziskovalcev

V sredo, 28. 3. 2018, je  svoje raziskovalne naloge na regijskem srečanju v Vodicah uspešno predstavilo in zagovarjalo pred tekmovalno komisijo 11 raziskovalcev OŠ Trzin. Pod  mentorstvom Slavke Kozel, Janija Muhe, Simone Šiška, Nede Tompa in Tatjane Tonin, so predstavili 7 raziskovalnih nalog:

• Sociologija:

Maja Kralj in Neža Potočnik, 5. a: Vpliv človeka na okolje

Elizaveta Klochkova in Vita Vinko, 5. a: Spomini na šolo

Tara Djordjević in Špela Matič, 6. a: Prijateljstvo in ljubezen

Aljaž Zabukovnik, 6. b: Potovanja šestošolcev OŠ Trzin

• Biologija:

Nina Narat in Kleia Vita Šiška, 7. b: Slabovidnost otrok

• Druga področja – šport:

Jan Emberšič, 9. b: Primerjava tehnike v metu kladiva med svetovnim rekorderjem in slovenskim perspektivnim metalcem

• Računalništvo:

Lara Pevec, 6. a: Kaj o  SCRATCH-u vem in kaj znam?

Lara  se je s svojo nalogo uvrstila v prvi krog državnega srečanja. Ob njenem dosežku ji čestitam in želim, da bo nalogo tudi na naslednjem srečanju uspešno predstavila.

Ob uspešnem zaključku raziskovalnega dela čestitam tudi ostalim mladim raziskovalcem in vsem, ki so jih pri delu spremljali. Prepričana sem, da jim bodo pozitivne izkušnje,  pridobljeno znanje in spretnosti v veliko pomoč in vzpodbuda pri nadaljnjem raziskovalnem delu.

Koordinatorica: Slavka Kozel