Prvenstvo osnovnih šol v plezanju

V Vojniku so v soboto, 11. aprila 2015, gostili letošnje osnovnošolsko prvenstvo v športnem plezanju. Sodelovalo je 285 učencev in učenk iz 95 slovenskih šol. Učenci in učenke so tekmovali v dveh starostnih kategorijah ter ločeno v konkurenci licenciranih in nelicenciranih tekmovalcev. Pri licenciranih učencih je tekmovalo 31 učencev in 48 učenk, v kategoriji nelicenciranih pa 104 učenci in 102 učenki.
Na tekmi so nastopili tudi trije šolarji trzinske OŠ: V kategoriji “mlajši učenci – brez licence” je med 72 udeleženci Andraž Dornik Šelb zasedel 40. mesto. Še prepričljivejši sta bili dekleti v kategoriji “Mlajše učenke – brez licence”: Minea Gorec je dosegla 15. mesto, Nina Kralj pa 23. mesto. V tej kategoriji je nastopilo kar 72 deklet! V skupni uvrstitvi osnovnih šol je OŠ Trzin dosegla 66 mesto (med 95 OŠ). Če pomislimo, da so bili tam le trije naši tekmovalci, ki so zbirali točke za trzinsko šolo … smo bili več kot solidni.

prvenstvoOS2015_vojnik_1 prvenstvoOS2015_vojnik_4
prvenstvoOS2015_vojnik_2 prvenstvoOS2015_vojnik_3