Odprto 21. šolsko Karate-Do prvenstvo v Trzinu

nastop_9257S.K.I.F. zveza Slovenije je v tehnični organizaciji Karate-Do kluba ATOM-Domžale, 9.5. 2015, organizirala 21. Odprto šolsko državno prvenstvo za osnovne in srednje šole za šolsko leto 2014/2015. Iz domžalskega okoliša, KD Atom, se je najbolje odrezala OŠ Trzin z osvojenim 2.mestom med 38 osnovnimi šolami, OŠ Domžale je dosegla 8.mesto in OŠ Venclja Perka Domžale 9.mesto. Med srednjimi šolami je zmagala gimnazija Šiška Ljubljana, za katero je nastopal Žan Podboršek, Atom Domžale, ki je osvojil 3 zlata odličja.

Šolsko državno prvenstvo je potekalo v soboto, 09.05.2015, v veliki telovadnici osnovne šole Trzin. Prvenstvo je bilo namenjeno vsem tekmovalcem in tekmovalkam, ki vadijo v klubih in obiskujejo osnovno ali srednjo šolo v Sloveniji. Prvenstva se je udeležilo 155 tekmovalcev in tekmovalk, kateri so prihajali iz 38 osnovnih in 8 srednjih šol.

21. Šolsko Državno prvenstvo je svečano in kot se za Dan zmage nad hudobijo 2.svetovne vojne spodobi, odprla ravnateljica osnovne šole Trzin ga. prof. Helena Mazi Golob. Slovensko himno sta na dan zmage, 9. Maja, ganljivo zapela, učenec Lovro Štiglic, učenec OŠ Venclja Perka Domžale (zaigral je tudi na harmoniko) in Oliver Wagner, učenec OŠ Trzin, člana Karate društva Atom Shotokan Domžale.

Za OŠ Trzin so nastopali, Karin Podboršek, 1.mesto kumite – borbe in 4.mesto kate,
Eva Dormiš, 1.mesto kumite in 2.mesto kate, Jakob Cajhen 2.mesto kate, Oliver Wagner, 1.mesto kumite in 3.mesto kate, Luka Planinc 3.mesto kumite in 3.mesto kate, Tara Baumgarten 3.mesto kate.

Za OŠ Venclja Perka Domžale sta bila odlična Lovro Štiglic z 2.mestom kate in Blaž Štiftar s 1.mestom kumite-borbe in z 2. in 3.mestom kate.

OŠ Domžale se je najbolje izkazala s tekmovalcema, Najo Svetlin, 1.mesto kate, ter vzorom za vrstnike, Eržen Aleksander,(podružnična šola Ihan), 1.in 2.mesto kate, v dveh starostnih kategorijah in 4.mesto kumite – borbe. Osnovna šola Domžale se je v preteklosti izkazovala kot večkratni zaporedni zmagovalec, a v zadnjem obdobju temu ni tako, saj jih po številu vadečih daleč prekašajo učenci in učenke zmagovalne ekipe 2015 iz Iga.

Šolsko prvenstvo si je ogledalo veliko število tekmovalcev, saj je bil v okolici šole zelo lepo organiziran tradicionalni Trzinski Florjanov sejem.

Pokukajte še v fotogalerijo

Zenmedia