PODROČNO TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE NA OŠ TRZIN

Na naši šoli je 1.4. 2015 potekalo področno tekmovanje iz znanja matematike za Vegovo priznanje za učence iz desetih šol z domžalsko-kamniške regije. Ta dan ob 14. uri so se šolski prostori pogreznili v popolno tišino, 174 učencev zadnjih treh razredov osnovne šole pa se je za dve uri zakopalo v zahtevne matematične naloge.
Oš Trzin je na tekmovanju zastopalo 23 učenk in učencev. Kar sedemnajst učenk in učencev naše šole je bilo tako uspešnih, da so si prislužili srebrno Vegovo priznanje. Pet izmed njih pa se je uvrstilo na državno tekmovanje, kjer se bodo potegovali za zlato Vegovo priznanje.
Organizacija takega tekmovanja je precejšen logističen zalogaj, zato so nam pri pripravi pomagali učenci višjih razredov naše šole. Dogodek so podprla tudi podjetja MLADINSKA KNJIGA, MERCATOR, PC HAND, ACTIVA, ,MESARSTVO KMEČKI HRAM, DON DON, SIPIC, PEKARNA PEČJAK, in Občina Trzin. Ti so omogočili, da je vsak tekmovalec dobil praktično darilo, najboljši pa nagrade.
In za občutek ena naloga iz tekmovalne pole za sedmi razred:
Jure se je odpravil na planinski izlet na Krn. Od koče na planini Kuhinja se je odpravil med 8. in 9. uro, ko sta se urna kazalca prekrivala. H koči na vrhu Krna je prispel med 14. in 15. uro, ko sta urna kazalca oklepala kot 180°. Koliko časa je trajal pohod?
(A) 5ur 43 min (B) 6 ur (C) 6 ur 43 min (D) 5 ur 17 min (E) 6 ur 30 min