Otroški parlament – Pasti mladostništva

wp_20151218_09_54_04_pro

V petek, 18. 12. 2015, je na naši šoli potekal prvi otroški parlament za učence od drugega do devetega razreda. Tema letošnjega parlamenta je bila Pasti mladostništva. Učenci smo se pripravljali na razrednih urah, na parlamentu pa svoja razmišljanja in ugotovitve predstavili s pomočjo e―prosojnic, plakatov, dramskih iger in pesmic. Vsak razred je imel na temo svoj pogled, zato smo slišali veliko zanimivih in raznolikih predstavitev. Nekateri so razmišljali o pasteh mladostništva na splošno, drugi pa več pozornosti namenili zdravemu načinu življenja, zasvojenosti, vplivom medijev ter prednostim in slabostim elektronskih naprav. Ogledali smo si tudi rezultate ankete na temo e―naprav, ki smo jo izvedli med učenci OŠ Trzin. Prišli smo do enotnega zaključka, da je uporabo elektronski naprav in zasvojenost bolje zamenjati s preživljanjem prostega časa v naravi in druženjem s prijatelji. Za konec pa smo s 44% za naslednji otroški parlament izbrali temo Pomembne osebe, ki so obiskovale OŠ Trzin.

FOTKE

Nina Dimc