Valeta devetošolcev 2019

V petek, 14. junija 2019, so se učenci devetega razreda še zadnjič v tem šolskem letu sprehodili po prostorih naše osnovne šole. Generacija učencev 2010/11–2018/19 je ob 17.30 slavnostno zavzela oder šolske telovadnice in se s pestrim plesno-glasbenim programom poslovila od svojih učiteljev in drugih strokovnih delavcev Osnovne šole Trzin, starše pa z vsem prikazanim navdušila in jih navdala s ponosom.

Čustveno je bilo predvsem slovo od učiteljic Dragice Marinko, razredničarke 9. a, in  Vesne Rakef, razredničarke 9. b. Solze, ki smo jih obiskovalci lahko videli v očeh učiteljev in učencev, so povsem razumljive, saj so med nekaterimi otroki ter med otroki in nekaterimi učitelji v devetih letih osnovnošolskega izobraževanja stkale globoke prijateljske vezi.

Devetošolce je z vzpodbudnimi besedami nagovorila tudi ravnateljica gospa Matejka Chvatal in jim zaželela srečno na njihovi nadaljnji poti pridobivanja znanja in novih življenjskih izkušenj ter se zahvalila vsem, ki so pripomogli, da je valeta 2019 tako dobro uspela.

Zapisala: Maja Komjanc