Modelarji uspešni na državnem prvenstvu

Janez in Anton Luka na prvem in tretjem mestu s svojim mentorjem Miho Kozjekom

V začetku junija je potekalo Državno tekmovanje modelarjev osnovnih šol. V ekipo ljubljanske regije sta se na regijskem tekmovanju raketnih modelarjev uvrstila tudi učenca naše šole Janez in Anton Luka Šijanec. Svoje modele raket že vrsto let izdelujeta pod vodstvom mentorja Mihe Kozjeka v Modelarski šoli v Ljubljani.

Tudi na državnem tekmovanju sta se odlično odrezala. Janez je zmagal v kategoriji raket s trakom in s prvim mestom obranil svoj lanski naslov državnega prvaka, Anton Luka pa mu je uspešno sledil na tretjem mestu.

Na državnem tekmovanju, ki je letos potekalo blizu nas v Kamniku, so v različnih kategorijah nastopili modelarji iz cele Slovenje, dogodek pa je organizirala Zveza za tehnično kulturo Slovenije.

Anton Šijanec

Janez Šijanec pred poletom svojega modela rakete s trakom.

Anton Luka opazuje lep štart svojega modela rakete.