Dosedanje delo na vrtu in ideje ter načrt za šolski ekovrt v letu 2019

Šolski vrt pozimi počiva, zato smo vrtičkarji imeli srečanje v učilnici, kjer smo se pogovarjali o lanskoletnih aktivnostih na vrtu, o različnih vrstah zastirk (listje, karton, sekanci, kompost), ki smo jih uporabili na vrtu.

Učenci so po spominu in svojih sposobnostih na tablo narisali tloris načrta vrta. Nato pa smo načrt popravili, kjer so se učenci zmotili. Ob zaključku srečanja je vsakdo povedal eno ali dve reči, ki bi jih rad imel na vrtu. Tako smo preverili, koliko so si učenci zapomnili o vrtu in rastlinah v  njem.

Učenci so dobili domačo nalogo. Do prihodnjega srečanja naj bi zapisali najmanj dve vrsti zelenjavi, ki bi jih radi dodali na vrt, prinesli pa naj bi tudi eno staro majico, iz katere bomo naslednjič delali okolju prijazne vrečke s ciljem ozaveščanja otrok o prekomerni uporabi plastičnih vrečk v današnjem času.

Mihael Božič, koordinator in vodja projekta Šolski ekovrtovi