Uspehi naših učenk na šolskem državnem atletskem prvenstvu

V sredo, 7. 6. 2017, je bilo na stadionu v Žalcu državno prvenstvo za osnovne šole v atletiki. Nanj so se po odličnih rezultatih na področnem prvenstvu uvrstile štiri učenke 8. in 9. razreda. Nika Levičnik je nastopila v skoku v daljino, Tina Razpotnik v skoku v višino, Maksi Pavšek in Kaja Roš pa sta skupaj s Tino in Niko tekli  v šolski štafeti 4x100m.

Vsa dekleta so se v hudi konkurenci osnovnošolcev s celotne Slovenije odlično odrezala. Nika si je s skokom 5.25 m priskakala tako želeno bronasto medaljo. Tina je preskočila 1.45 m in s tem rezultatom zasedla odlično 9. mesto. Maksi, Kaja, Tina in Nika pa so z odličnim tekom v štafeti  dosegle izvrstno 7. mesto v državi in postavile nov rekord šole.

Vsem štirim čestitamo za uvrstitev na državno prvenstvo in osvojena mesta.

Andreja Kavčič Vrhovec, profesorica športne vzgoje