Ureditev poti šolskega ekovrta

Sreda nam je res naklonjena za različne aktivnosti na šolskem vrtu. Na sporedu je bilo urejanje potk na vrtu. Ker je na  potkah precej zbita glinasta zemlja, po dežju pa tudi blatna, smo se odločili, da jo zastremo s plastjo sekancev, kar je praktično in prijetno očem. Tako se zemlja ne bo več zbijala, sekanci pa se bodo čez čas skompostirali in zemljo še dodatno obogatili. Pri delu uporabljamo čim več lokalnih dobrin, s katerimi se spodbuja lokalna pridelava in podpira lokalno skupnost. Konjski gnoj, ki ga je priskrbelo društvo, je služilo za oblikovanje in zastiranje novih gredic, tudi za zunanjo stran vrta. Predhodno smo gredice zastrli z listjem in kartonom. Čez zimo bodo gredice počivale, ves material pa se bo ta čas kompostiral. Spomladi pa bomo šli novim zasevkom in sadikam naproti.

Mihael Božič, koordinator in vodja projekta Šolski ekovrtovi