Ureditev šolskega vrta

Na lep sončen petkov dan smo se z ekipo 6. razredov odpravili na šolski vrt z namenom, da ga uredimo in pripravimo za nova semena in sadike. Vsakdo si je izbral njemu najbližje orodje (lopata, motika, grablje). Zavihali smo rokave, zavihteli orodja in prekopali zemljo na gredicah, pobrali nekaj zeli ter pograbili pokošeno travo okoli gredic. Učenci so med delom preizkusili različna orodja. S tem, ko so jih učenci preizkušali, so pridobili veščine, ki jim bodo prišla prav v življenju – lahko bodo imeli doma svoj vrt za samooskrbo, lahko pa bodo že sedaj tudi doma na vrtu svojim najbližjim pokazali, kako se pripravi zemljo za nove rastlinice. Po opravljenem delu smo bili vsi videti zadovoljni, da smo naredili nekaj koristnega, dobili pa smo tudi nekaj vitamina D, saj nam je ves čas prijetno sijalo sonce.

Ekipa vrtičkarjev