Učenci OŠ Trzin so se odlično odrezali na tekmovanjih za Vegova priznanja

Državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike je eno najstarejših tekmovanj slovenskih osnovnošolcev v znanju katerega izmed šolskih predmetov. Prvo, tedaj še republiško, tekmovanje je bilo organizirano že v šolskem letu 1964/1965. Sprva so na državnem tekmovanju tekmovali le učenci 8. razreda osemletne OŠ. Do danes se je sistem tekmovanja večkrat spremenil.

V šolskem letu 2015/2016 so bili najboljši učenci na šolskem tekmovanju uvrščeni naravnost na državno tekmovanje. Prvič so se udeležili državnega tekmovanja učenci 5. in 6. razreda osnovne šole.

Na šolskem tekmovanju je tekmovalo 205 učencev od 1. do 9. razreda. Osvojili so 78 bronastih Vegovih priznanj.

Na državno tekmovanje, ki je bilo 16. aprila 2016, na OŠ Venclja Perka v Domžalah, se je uvrstilo 6 učencev naše šole.
Val Kmetič (7.a) in Tilen Zupanc Mušič (9. a) sta osvojila srebrno priznanje, David Kovačič (5. a), Jernej Ferjan (6. a)Lucija Huč (8. a) in Katja Kastelec (9. a) pa zlato priznanje.

Iskrene čestitke za dosežene uspehe!

učitelji matematike