Tekaški tabor – Pokljuka 2019

V ponedeljek, 4. marca, takoj po zimskih počitnicah, smo se z učenci odpravili na Pokljuko, ki je tri dni gostila 39 sedmošolcev na smučarsko tekaškem taboru. Pod vodstvom dveh učiteljic, Jane in Simone, ter štirih učiteljev in učiteljic smučarskega teka, Aleša, Janija, Saše in Andreje, smo športno, na tekaških smučeh, preživljali dneve v naravi.

Pokljuka nas je pričakala v vsej svoji lepoti, obsijana s soncem, obdarjena s snegom in gostoljubno namestitvijo. Po opravljenih začetnih preizkusih znanja smo sestavili štiri homogene skupine, ki so glede na predhodno znanje opravljale program učenja teka na smučeh.

Najprej so se učenci seznanili s teorijo teka na smučeh, tekaško opremo, vzdrževanjem le-te, nato pa s praktičnim delom, in sicer s klasično tehniko teka, igrami na snegu na smučeh, drsalno tehniko in pohodi na smučeh. Tabor smo zaključili s spretnostnim poligonom, kjer so se vsi učenci zelo izkazali.

Pred večerjo so učenci tudi malo pogledali v knjige. Pouk je bil seveda bolj sproščen kot sicer, z nekaj geografije, matematike, s križankami, otroci pa so pokazali veliko spretnosti tudi v izdelovanju barvnih rožic (origami). Po večerji je sledilo zabavno druženje z igricami in veliko smeha, kar je naredilo dan popoln.

Sonce nas je razveseljevalo vse tri dni tako, da smo program speljali v celoti. Učenci so se vrnili domov veseli, zadovoljni, zdravi, polni vtisov in novih športnih znanj, kar je bil tudi glavni namen tabora.

Posebna pohvala velja učencem, ki so bili izredno delavni, vestni, vedoželjni in so se držali vseh pravil, ki smo jih postavili. Upam, da se še kdaj srečamo na tekaških smučinah.

Andreja Vrhovec Kavčič, prof. ŠV

V galeriji pa si lahko pogledate še foto-utrinke.