Poročilo o dejavnosti »Šolski ekovrtovi v okviru projekta EAThink« in »programa Šolski ekovrtovi«

V okviru projekta »EAThink – misli globalno, jej lokalno« in programa »Šolski ekovrtovi« nadaljujemo z aktivnostmi, ker želimo učencem približati pomen vrta in jih ozavestiti o pomembnosti samooskrbe.

V začetku aprila smo z učenci četrtih in devetih razredov z lopato prerahljali in obrnili neobdelano zemljo na šolskem vrtu, popleli zel ter pripravili zemljo za nove sadike in semena. Na lep spomladanski petkov dan smo teden kasneje, 14. 4. 2017, organizirali akcijo sajenja in sejanja različnih rastlin iz samooskrbe. Pred samo izvedbo smo z učenci drugih in četrtih razredov zemljico še malo prerahljali, nato pa začeli s sajenjem in sejanjem. Posadili smo netresk, žajbelj, sivko, ameriški slamnik, baziliko, timijan, citronko, meliso, kamilico, meto, plahtico, drobnjak, luštrek in jagode. Posejali smo korenje, redkvico, peteršilj in špinačo. Na koncu smo vse dobro zalili, v prihajajočem tednu pa bomo vse označili še s tablicami. Veselimo se, da smo posadili in posejali. V prihodnjih tednih, mesecih – z veseljem pričakujemo čim boljši pridelek, kajti tako bomo imeli motivacijo za kasneje.

Koordinator projekta: Mihael Božič