Mednarodni ERASMUS+ projekt 2017-2020 »MindSet Go!«

Osnovna šola Trzin je bila septembra 2017 sprejeta v mednarodni projekt Erasmus + Strateška partnerstva. Erasmus projekti so nasledniki nekdanjih Comeniusovih projektov Šolska partnerstva, ki zgolj pod drugim imenom nadaljujejo tradicijo povezovanja šol iz različnih držav Evropske unije.

Projekt »MindSet Go!« povezuje osnovne šole in druge institucije iz štirih evropskih držav:

ŠVEDSKA (koordinatorica projekta)

FRANCIJA

ROMUNIJA

SLOVENIJA

Cilj triletnega projekta je razvoj prožne miselnosti pri učencih in posledično večjega uspeha na vseh področjih življenja. Poleg tega pa bodo učenci s sodelovanjem in srečanji z vrstniki iz drugih evropskih držav poglabljali znanje tujih jezikov in spoznavali druge evropske države, njihovo kulturo, jezik in zgodovino.

Projekt je finančno podprt s strani Evropske unije.

Projektni tim na OŠ Trzin sestavljajo: Simona Šiška, Saša Repanšek, Dragica Marinko, Vesna Rakef in Lea Zupanc (koordinatorica).

Pripravila: Lea Zupanc