Maruška Vuk v kategoriji U12 razred zase

vuk_2Maruška Vuk je letos januarja prvič postala državna prvakinja, potem ko je atletinja letnika 2006 slavila na Prvenstvu Slovenije za pionirke v tej starostni kategoriji v teku na 60 metrov. V nedeljo je svojo premoč potrdila še v četveroboju med pionirkami U12, saj je bila najboljša kar v treh izmed štirih disciplin.

V Slovenski Bistrici je bilo 12. februarja na sporedu Prvenstvo Slovenije v mnogoboju za pionirje in pionirke v kategoriji U12 na katerem je smetano pobrala prav članica AK Domžale Maruška Vuk. Že po prvi disciplini, teku na 60 metrov, je prevzela vodstvo, ki ga do konca ni izpustila iz rok. S časom 9,06 sekunde je osvojila 540 točk, druga je bila Nika Rifelj iz Krke (9,22). Domžalska atletinja je letos že tekla 8,89, a tokrat se temu dosežku ni približala, saj je morala zaradi pravil nastopili v tekaških čevljih in ne v šprintaricah.

Med 86 atletinjami je najboljši rezultat nato zabeležila tudi v skoku v daljino. Sodniki so ji namerili 4,30 metra, kar je njen nov osebni rekord, v skupni seštevek pa ji je prinesel 586 točk. Tokrat je bila druga Ptujčanka Taja Pučko s 4,19 metra in 562 točkami.

Najslabše se je Maruška odrezala pri metu medicinke, kjer je s šestim mestom in dosežkom 7,71 metra (444 točk) kljub temu obdržala stik z vrhom, na katerem je bila Nuša Lužnik iz Slovenj Gradca (8,57/487 točk).

V zadnji disciplini je nato letošnja prvakinja v teku na 60 metrov med pionirkami letnika 2006 zabeležila še tretji najboljši rezultat. Na 300 metrov je s časom 54,15 postavila mejnik, ki ga nobena atletinja ni presegla. Druga je skozi cilj pritekla Ajda Sovdat iz Posočja (54,61).