Kulturni dan 1. triade: muzikal Alica v čudežni deželi (1.10.2019)

Učenci 1. triade so imeli 1. 10. 2019 kulturni dan.

Prvi dve šolski uri smo namenili spoznavanju pravljice Alica v čudežni deželi. Prebrali smo slikanico, se pogovorili o vsebini in o pravljičnih junakih, ki nastopajo v tej pravljici. Pogovorili smo se tudi o muzikalu-o posebni zvrsti gledališke igre.

Po malici smo peš odšli v Kulturni dom Trzin in si ogledali muzikal z naslovom Alica v čudežni deželi v izvedbi Show skupine KUD Franc Kotar Trzin pod mentorstvom Saše Hudnik, Aleksandre Kmetič (koreografija) in Igorja Razpotnika (glasba). V muzikalu je nastopilo 13 mladih igralcev, od tega je bilo 9 učencev naše šole.

Mladi igralci so nas v kostumih živih barv na odru s prijetno sceno navdušili z igro, plesom in petjem. Solo in skupinske songe je spremljala lepa glasba, ki je šla hitro v naše uho in tudi v srce.

Po ogledu muzikala smo polni lepih vtisov odšli nazaj v šolo in likovno poustvarjali vtise s predstave.

V dveh dneh, v ponedeljek, 30. 9. 2019 in v torek, 1. 10. 2019 so si tudi ostali učenci naše šole ogledali ta muzikal. Nadobudni igralci so ga izvedli po dvakrat v vsakem dopoldnevu. Čestitamo!

Maja Mušič