1. šolski parlament

Prvi šolski parlament v tem šolskem letu je po celi Sloveniji potekal pod skupnim naslovom Otroci in načrtovanje prihodnosti. Na naši šoli smo ga izvedli v petek, 13. 1. 2017. Osredotočili smo se na tri podteme: željeni poklici, skrb za okolje in medsebojni odnosi. Vsi oddelki od 2. razredov naprej so s svojimi razredniki razvili debato na željeno podtemo. Največ učencev se je osredotočilo na to, kaj bi radi dosegli na svoji poklicni poti. Malo manj pa na to, kako mislijo, da bomo morali poskrbeti za okolje v prihodnosti in kaj bi morali narediti za boljše medčloveške odnose. Vsak oddelek je na srečanju predstavil svoje delo v razredu ob plakatu, PowerPoint predstavitvi, nekaj oddelkov pa  je srečanje popestrilo s kratkim dramskim vložkom. Zelo se je izkazal 5.a razred, ki je pod mentorstvom prof. Slavke Kozel na  humoren način prikazali, kako se želje po poklicih z odraščanjem spreminjajo.

Srečanje smo zaokrožili z delavnico, na kateri smo se osredotočili na vprašanje, KAJ LAHKO ZA ŽELJENO PRIHODNOST STORIMO ŽE DANES.

Pred zaključnim pozdravom, pa sta učenca, ki sta vodila parlament, razkrila temo  drugega šolskega parlamenta, ki se bo na naši šoli odvil v mesecu aprilu ali maju. Debatirali bomo na temo STRES V ŠOLI.

parlament_2016foto: Tanja Jankovič

Učenke iz 4.a so s pomočjo časovnega stroja spoznale, da se je treba za lepo prihodnost že danes potruditi v šoli.

Ana Lončar Burjek