USPEŠEN NASTOP STRELCEV NA DRŽAVNEM ŠOLSKEM PRVENSTVU

DP OŠ 2015 005 DP OŠ 2015 010 DP OŠ 2015 015 DP OŠ 2015 016

V ponedeljek, 23. marca je bilo v Kidričevem državnem prvenstvu učencev in učenk osnovnih šol v streljanju z zračno puško. OŠ Trzin je na tem tekmovanju zastopalo kar 16 učencev in učenk, ki so na področnem tekmovanju dosegli predpisane norme. Učenci in učenke so uspešno zastopali svojo šolo, saj so domov prinesli dva pokala za visoke uvrstitve.

Najprej so v konkurenci učenk letnik 2000 in 2001 pokal osvojile učenke Eva Mušič, Zala Koritnik in Nina Dimc, ki so v konkurenci 8 najboljših ekip osvojile 3. mesto in to z enakim rezultatom kot drugouvrščena ekipa iz OŠ Grosuplje, ki pa je v seštevku zadela eno desetko več.

Podoben dosežek je dosegla tudi tudi ekipa učencev letnik 2002 in 2003 v postavi Domen Zupanc Mušič, Luka Lukić in Tadej Purkart. Tudi ta ekipa je osvojila 3. mesto med 22 ekipami z rezultatom, ki je bil enak rezultatu drugouvrščene ekipe iz Leskovca, vendar s slabšim sešetvkom zadnje serije.

Tudi ekipa učenk letnik 2004 v postavi Pika Pezdir, Lana Prostran in Tija Cerar Šimenc je v enotni konkurenci s fanti med 9 nastopajočimi ekipami osvojila 4 mesto.
Med posamezniki pa je medaljo za drugo mesto osvojila Tija Cerar Šimenc.

Mentor: F. Brečko