Tabor medvrstniške mediacije v CŠOD BURJA, 14. 9.–16. 9. 2018

V letošnjem šolskem letu smo izvedli že 14. mediatorski tabor z namenom, da usposobimo 7 novih mediatorjev ter ponovimo in poglobimo znanje že usposobljenih mediatorjev. Skupaj se je tabora udeležilo 17 učencev.  Vključeni so bili učenci od 6. do 8. razreda.

Učenci so se preko usposabljanja naučili novih poti reševanja konfliktov, pridobili komunikacijske veščine in dobili izkušnjo, da so sami kos problemom, s katerim se srečujejo.

Pridobljene veščine mladi lahko uporabljajo tudi v vsakdanjem življenju, saj mediacija povečuje samospoštovanje in izboljša samopodobo. Učenci se preko mediacije naučijo razumeti različna stališča, vrednote  in čustva drugih.

Za šolsko klimo pa to posredno pomeni večjo učinkovitost pri reševanju sporov med vrstniki in spodbujanje boljše in uspešnejše komunikacije, kar predstavlja pomembno preventivno dejavnost pri preprečevanju nasilja na šoli.

Ksenija Rojs Visković

[wzslider]