Strelci – državni prvaki

20160314_162625

IMG_2819

IMG_2826

Na mestnem strelišču v Ljubljani je bilo letošnje šolsko državno prvenstvo v streljanju z zračno puško. Osnovno šolo Trzin sta zastopali dve ekipi in sicer ekipa starejši učenk letnik 2001 in 2002 ter ekipa mlajših učencev letnik 2003 in 2004. Še posebno se je izkazala ekipa mlajših učencev, ki je v postavi: Luka Lukić, Domen Zupanc Mušič in Jan Emberšič, osvojila naslov državnih prvakov. Tudi v konkurenci posameznikov so se izkazali trzinski strelci, saj je Luka osvojil naslov državnega prvaka, 2. mesto je osvojil Domen, Jan pa je bil 5. med 34 finalisti. V konkurenci mlajših učenk je nastopila še Pika Pezdir in osvojila 7. mesto.

Zelo uspešno so nastopile tudi starejše učenke, ki so v postavi Zala Koritnik, Nina Dimc in Daša Dolenšek osvojile 3. mesto. Zanimivo, da so vse tri tekmovalke nastreljale enako število krogov, uvrstile pa so se na 15., 16. in 17. mesto med med 38 tekmovalkami.

Vsem naštetim strelkam in strelcem za omenjene dosežke iskreno čestitam.

Mentor
Franc Brečko