Sejanje in sajenje na šolskem vrtu

Po krajšem oddihu konec tedna je sledila ponedeljkova delovna akcija sejanja in sajenja na šolskem vrtu. Vreme nam je bilo naklonjeno, delovne vneme pa je bilo tudi dovolj, da naredimo nekaj koristnega. Z ekipo vrtičkarjev smo se dogovorili, da bo vsakdo izmed nas doma pobrskal po semenih in sadikah ter jih prinesel v šolo. Tako smo se zjutraj skupaj odpravili na šolski vrt. Vsakdo si je izbral njemu najbližje orodje, razdelili smo se v manjše skupine, pregledali prinesena semena in sadike. Nato smo naredili načrt dela – dogovorili smo se, katera skupina bo prevzela določeno gredico in kaj bo tam posejala oziroma posadila. Vsaka skupina je prevzela odgovornost za svojo gredico oziroma del nje. Najprej je bilo potrebno gredice še malo urediti – razbiti večje grude, pregrabiti zemljo in pobrati še kakšno zel. Med samim delom smo pomagali drug drugemu tako pri sejanju in sajenju kot tudi z nasveti, da je bilo delo hitreje in bolj kvalitetno opravljeno. Posadili smo krompir, posavsko šalotko, rdečo čebulo, česen, grah, posejali pa smo korenček, stročji fižol, solato, bučke. Kasneje se nam je pridružila tudi vrtčevska skupina vrtičkarjev, ki je obdelala svojo gredico in posadila jagode. Vse posajeno in posejano smo nato označili še s tablicami. Ekipa vrtičkarjev je bila zopet videti zadovoljna, saj je lepo zapolnila gredice s svojimi od doma prinesenimi semeni in sadikami. Sedaj bomo spremljali, kaj bo zraslo na vrtu, kasneje pa upam, da tudi kaj skupaj pojedli.

Ekipa vrtičkarjev