Poletna šola v naravi

Petošolci smo tretji teden pouka preživeli v poletni šoli v naravi v Vantačičih na otoku Krku. Ves čas nas je spremljalo lepo sončno vreme, pa tudi temperatura vode je bila prijetna. Pod vodstvom plavalnih učiteljev so učenci obnovili in dopolnili plavalno znanje in opravili preizkuse za osvojitev delfinčkov, preizkusili pa so se tudi v vožnji s kanuji in se vozili z banano. S hitrim čolnom smo se odpeljali v Malinsko, kjer smo lahko zapravili del žepnine in si privoščili sladoled.nPri pouku, ki je potekal v učilnici v naravi, smo znanje dopolnjevali z opazovanjem, raziskovanjem in doživljanjem okolja. Dneve smo zaključili z družabnimi večeri. Kljub temu, da nam ni bilo dolgčas, pa smo komaj čakali, da smo pospravili prtljago in se odpravili proti domu. Učenci so se vrnili s prijetnimi občutki, kar je razvidno tudi iz vtisov, ki so jih zapisali.

Pedagoški vodja: Slavka Kozel

VTISI UČENCEV:

Arne: Na Krku smo bili 5 dni. Vsak dan je potekal po urniku, na katerem so se menjavali obroki, pouk, plavanje, počitek in zabavni večeri.

Ula: Med igro na plaži smo skupaj v pesek zakopali sošolce. Ko so vstali, so se na njih držali kamenčki in morali so se potunkat v vodo, da so se sprali. A komaj se je prvi spral, je bil že drugi na pol zakopan.

Anže: Najbolj mi je bilo všeč, ko smo iskali morske živalce in njihove ostanke.

Julija: Našli smo morske ježke, zvezde, ki smo jih lahko držali v rokah.

Zoja: Najbolj so mi bili všeč zabavni večeri, saj takrat nisem pomislila na dolgčas.

Brina: Meni so bili najbolj všeč zabavni večeri. Igrali smo igro luknje, se družabne igre in šli na nočni pohod in vožnjo s čolnom.

Tevž: Všeč mi je bila igra »luknje«, ki smo jo igrali na odbojkarskem igrišču na mivki.

Sara: Na zabavnem večeru smo se igrali zabavno igro Kako dobro poznam prijatelja.

Neli: Všeč mi je bila vožnja s kanuji.

Manca Martina: Najbolj mi je bila všeč vožnja s čolnom. Valovi, ki smo jih naredili s čolnom, so bili čudoviti.

Nal: Najlepši dogodek v šoli v naravi je bila vožnja z banano. Najprej sem se bal, da bomo šli prehitro in da bo strašno, a na koncu je bilo zelo všeč.

Erik: Najprej me je bilo malo strah vožnje z banano, a potem sem se zelo zabaval. Všeč mi je bilo, kako smo skakali čez valove, jih sekali in zavijali.

Pina: Ko sem se ulegla, nisem štela ovc, ampak sem takoj zaspala, saj sem bila izmučena. Normalno, saj smo imeli natrpan urnik zabavnih in poučnih stvari.

Kiara: Ko smo se vozili z banano, smo padli z nje. Bilo je zelo veliko smeha.

Eva: Priprave na delfinčka so mi bile zelo všeč. Naučila sem se plavati kravl.

Lian: Najbolj mi je bilo všeč, ko sem plaval za delfinčka, saj sem plaval z užitkom in osvojil zelo dober čas za zlatega delfinčka.

Taja: Odločila sem se, da bom plavala za srebrnega delfinčka. Bila sem v strahu in srce mi je divje bilo, a ob sebi sem imela prijatelje in plavalno učiteljico, zato sem premagala strah in osvojila delfinčka.

Tit: Hrana je bila zelo dobra. To mi je bilo najbolj všeč, saj sem s plaže prišel zelo lačen.

Lara: V šoli v naravi mi je bilo najbolj všeč, ko smo šli nakupovat. S hitrim čolnom smo se odpeljali v mesto in si lahko kupili, kar smo želeli.

Ana: Všeč mi je bilo, ko smo si lahko sami ogledovali stojnice in si kaj kupili.

Jakob: Z Anžetom sva kupila 2 kepici sladoleda za samo 8 kun.

Matic:  V Malinski smo se imeli zelo dobro.

Ana: Najbolj mi je bil všeč jutranji tek do križa.

Mark: Meni je bilo najbolj všeč, ko smo odšli domov.