Pobiranje, okušanje pridelkov in melisinega sirupa ter nadaljnja priprava gredic

Kljub dežju v dopoldanskem času se je popoldan razjasnilo in z učenci od 1. do 5. razreda smo bili spet lahko aktivni na šolskem vrtu. V sodelovanju z društvom AlterEko smo pobrali še nekaj zelenjave. Zelenjavo smo umili kar v zbiralniku vode. Nadaljevali smo z oblikovanjem gredic – otroci so jih površinsko prekopali (prezračili), pri tem pa so se učili pravilno ravnati z vrtnim orodjem. Prejšnji teden so posadili radič, čebulo, blitvo, gredice prekrili s kompostom, domov pa so odnesli zelišča, ki jih bodo posušili, pospravili v kozarec, iz posušenih zelišč pa pozneje pripravljali čaj. Otroci so dobili doma pridelan domač melisin sirup. Nato so opleli še jagode in nekatere gredice.

Mihael Božič, koordinator in vodja projekta Šolski ekovrtovi