Obisk psičk Wendy in Viki

Ker bi radi obogatili življenje in delo v podaljšanem bivanju, smo se odločili, da nas obiščeta dve psički.

V četrtek, 16. novembra 2017, je prišel k nam terapevtski par – gospod Slavko Ložar iz Kamnika ter njegova psica Wendy. Oba sta člana društva Tačke pomagačke. Wendy je bernska planšarska psica, ki je navajena terapevtskega dela z ljudmi, tudi z otroki. Učenci so bili zelo navdušeni, ko so jo božali in na povodcu vodili po učilnici. Wendy je res miroljubna, potrpežljiva in ljubezniva.

Naslednji dan pa je otroke obiskala moja 2,5 kg težka psička Viki, ki je pritlikavi koder. Otroci so je bili zelo veseli. Držali so jo v naročju, jo božali in se ji zelo smejali, ko je izvajala številne trike.

Želimo si, da bi bili otroci ljubeči do domačih živali, zato se bomo še dolgo pogovarjali o psih in odnosu do njih.

Prepričana sem, da bosta učencem OPB5 oba obiska za vedno ostala v toplem spominu.

V prihodnjih tednih bosta obe psički obiskali tudi ostalih osem skupin PB.

Mimi Zupanc Cotman, vodja OPB5