Naravoslovni dan – 8. razred: Motnje hranjenja in pravilno prehranjevanje

V četrtek, 25. 4. 2019, smo se učenci 8.B in 8.A z avtobusom odpeljali v BIC (Biotehniški izobraževalni center) v Ljubljani.

Raziskovali smo vonje in okuse, ki jih v industriji dodajajo naši prehrani.

Učili smo se o prehranskih motnjah: o anoreksiji, bulimiji in kompulzivnem prenajedanju.

Predstavili so nam posledice pitja energijskih pijač na naša telesa. Predavateljica nam je povedala grozno zgodbo o pridnem košarkarju, ki je po treningu popil samo eno energijsko pijačo in zaradi tega umrl. Povedala je tudi, da niso nezdrave samo zaradi velike količine sladkorja in sladil, ampak tudi, ker je v eni pločevinki za šest, sedem turških kav kofeina.

Pri delavnici o zdravi prehrani smo na koncu pomagali narediti smoothie poln vitaminov. Šli smo se tudi  igro kviz. Ugibali smo, katera zelenjava na sliki je stročnica, kaj ima največ maščob itd. Na koncu smo vsi popili svoj okusen smoothie.

Na šolskem hodniku ima šola svoje živali. Občudovali smo kameleona, kuščarje in kačo.

Nazaj v šolo smo prišli ob 12.45 in pojedli svoje kosilo.

Zapisala udeleženka ND Kleia Šiška, 8.b