Glasbena dela

Učenci pri izbirnem predmetu glasbena dela raziščejo posamezna glasbena dela po lastni izbiri glede na zvrst, zasedbo glasbil, pevsko zasedbo, glasbeno obliko, sporočilnost glasbe in besede itd… Spoznajo različne nove slovenske in tuje glasbene ustvarjalce in njihova dela. Prav tako pa poiščejo morebitne glasbene zapuščine v kraju, ter spoznajo še neodkrite skladatelje in njihova dela. Predmet traja eno leto, namenjen pa je vsem, ki jih zanima glasbeno raziskovalno telo.

TEME IN VSEBINE

Pri izbirnem predmetu glasbena dela lahko učenci izbirajo med različnimi glasbenimi zvrstmi od klasične do sodobne glasbe in popularne glasbe. Ob poslušanju glasbeni del spoznajo glasbene pojme, kot npr. glasbena misel, tema, fraza, sonatna oblika, rondo, ter glasbeno delo oblikovno razčlenijo. Poiščejo pa tudi glasbena dela skladateljev, ki živijo in delajo v kraju ter se z njimi seznanijo.

DEJAVNOSTI

Učenci bodo poiskali željena glasbena dela ter jih razčlenili tako vsebinsko kot tudi glasbeno oblikovno. Podrobneje se bodo seznanili z zasedbo glasbil, spoznali pa bodo tudi sodobna glasbena sredstva, npr. šum, ropot, živalski zvok itd.Učenci bodo oblikovali merila in kriterije za posamezna glasbena dela ter jih bodo tudi vrednotili. Poiskusili pa se bodo lahko tudi kot poustvarjalci glasbenih del, in sicer tako da bodo na dano melodijo napisali svoje besedilo. Glasbena dela bodo lahko tudi na svoj način likovno upodobili.

PREVERJANJE IN OCENJEVANJE

Učenec bo temeljito raziskal vsaj eno glasbeno delo ter ga s pomočjo Power Pointa oz. plakata predstavil. Ob predstavitvi glasbenega dela bo pripravil vsaj tri posnetke, med katerimi bo enega podrobneje glasbeno oblikovno razčlenil. Glasbeno delo bo tudi ovrednotil.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Dostopnost