Evropski dan jezikov

V začetku šolskega leta sta OŠ Trzin in vrtec Žabica prejeli vabilo ETNIKE – organizatorja prireditve Festival jezikov ob Evropskem dnevu jezikov, v katerem k nastopanju vabi učence 1. a in 1. b, ki so lani –  s pesmicami v poljskem jeziku –  pod vodstvom mag. Elżbiete Rovšek uspešno nastopali na kulturni prireditvi za g. Pawła Czerwińskiego, tj. poljskega veleposlanika, in sicer v vrtcu Žabica.

Vabilu smo se seveda z veseljem odzvali, zato smo v četrtek, 28. 9. 2017, ob 10.uri v stavbi  Kino Gledališče Bežigrad tudi nastopali. Zapeli smo pesmico o prijateljstvu in vlaku, ki je otroke popeljal v Varšavo ter o deklici Oli, ki je šla na sprehod in je nabrala šopek za mamico. Pozabili pa nismo tudi na živali, in sicer na ptice – vrano in črnega kosa, ki je želel plesati, pa ni imel čevljev ter žabico, ki ni poslušala mamice, zato jo je štorklja odnesla.

Mentorici: mag. Elżbiete Rovšek in Barbara Karba

Slika je iz spleta