Delavnice staršev priseljencev na OŠ Trzin

V soboto, 2. 2. 2019, smo v okviru projekta Izzivi medkulturnega sobivanja organizirali delavnice na Osnovni šoli Trzin, na katerih so starši priseljenci učili udeležence kuhanja, vezenja in pisanja v arabščini. Izdelovanje čokoladnih kroglic je vodila dijakinja Srednje šole Domžale, Ardita Kurtishi.

Delavnico osnov arabske pisave je vodila mamica iz Vrtca Črnuče iz Ljubljane, Fatum Ghanima, iz angleščine pa je prevajala učiteljica Saša Repanšek.

Kuharsko delavnico, kjer smo se učili priprave šobske solate, je vodila mamica iz Osnovne šole Jožeta Moškriča iz Ljubljane, Biljana Petrović.

Delavnico vezenja je vodila mamica iz Osnovne šole Domžale, Hatije Ademi, prevajala pa je njena nečakinja, učenka Esma Jashari.

Vse voditeljice so se odlično znašle v svojih vlogah, bile so zelo delavne in ves čas aktivne. Hvala vsem, ki ste pomagali pri realizaciji delavnic. Kakšno čudovito druženje!

Mihaila Hardi Vitorović, multiplikatorka na projektu Izzivi medkulturnega sobivanja na OŠ Trzin