Aktivnosti na šolskem ekovrtu

Aktivnosti smo začeli s presajanjem trajnic v zeliščno spiralo. Posadili smo drobnjak in timijan. Rastlino melise smo razdrli na dva dela in drugega presadili v zeliščno spiralo. Na sosednji gredi smo z vilami prezračili zemljo. S tem, ko zemljo prezračujemo, mikroorganizmom zagotovimo obilico kisika, zaradi katerega se hitreje razmnožujejo in razširijo tudi v druge plasti zemlje. Presajali smo tudi kompost, ki ga bomo uporabili kot zastirko na gredicah. Kompost deluje tudi kot gnojilo in ga lahko uporabljamo namesto gnoja. Rastline bodo v njem rasle hitreje, prav tako pa bodo večje, saj kompost vsebuje raznoliko vsebnost hranil, ki jih rastlina potrebuje za dobro rast. Pri izbiri in sestavi komposta moramo vseeno paziti, zato je najbolje, da si ga doma pripravljamo sami.

Mihael Božič, koordinator in vodja projekta Šolski ekovrtovi