Presajanje komposta in konjski gnoj na šolskem ekovrtu

Sredino srečanje smo na šolskem ekovrtu nadaljevali s presajanjem komposta iz starega kompostnega kupa. Mrežo smo položili na samokolnico, skozi katero smo presajali uležani kompost. S presajanjem razbijemo grudice, prezračimo zemljo in se znebimo odvečnega materiala, ki ga na gredicah ne potrebujemo. Med tovrsten material spadajo veje, kamenje, drugi odpadki … Motika in lopata sta bili glavni orodji za delo. Nato smo presejani kompost posuli po preostalih, še odstrtih gredicah in jih zalili z vodo iz ribnika. Okoli ribnika ob vrtu imamo novo pridobitev – zaščitno ograjo, na drugi strani vrta pa nov kup konjskega gnoja, ki ga bomo kasneje uporabili pri pripravi novega kompostnega kupa. Glavni cilj, ki smo si ga zastavili tukaj je, da v novem kompostniku do jeseni predelamo konjski gnoj in ga nato uporabimo na gredicah kot zastirko.

Mihael Božič, koordinator in vodja projekta Šolski ekovrtovi