29. regijski otroški parlament

V četrtek, 15. 3. 2018, je na OŠ Dobrova potekal 28. regijski otroški parlament. Udeležili so se ga tudi trije parlamentarci iz naše šole. V prvem delu srečanja so predstavili ugotovitve z 28. medobčinskega otroškega parlamenta, v drugem delu aktivno sodelovali v delavnicah, v tretjem pa pripomogli k pestrejši razpravi o zadevah, ki osnovnošolce najbolj žulijo. Najbolj so se učenci razgovorili o argumentih za in proti sprotnemu spraševanju za male ocene. Zanimivo je bilo, da bi jih veliko spet uvedlo ocene vedenja, ki naj bi celo vplivale na vpis v srednje šole. Izpostavili pa so tudi, da si želijo več pouka za življenje, napovedano ustno spraševanje, več gibanja (rekreativni odmori), več različnih in zanimivejših metod poučevanja. Želijo si tudi, da bi ravnatelji bolj sodelovali z učenci in da za NPZ-je ne bi izbirali predmetov, ki jih učenci v 9. razredu nimajo med obveznimi predmeti. To in še vse ostalo, o čemer je tekla beseda na srečanju, bodo mladi parlamentarci imeli priložnost povedati 9. aprila v Državnem zboru Slovenije, kjer bo potekal nacionalni otroški parlament.

Ana Lončar Burjek