“Vabimo vas na partijo šaha!”

Trenirajmo možgane. Na zabaven in igriv način. Kako?

Odgovor seveda poznate. Igrali bomo šah. Verjetno pa ne poznate prednosti, ki jih ima šahovska igra na otrokov mentalni razvoj. Razvijali bomo:  Koncentracijo, potrpežljivost in vztrajnost,  vizualizacijo, razmišljanje vnaprej / načrtovanje, tehtanje možnosti, konkretno analizo, znanstveno razmišljanje, abstraktno razmišljanje, logično razmišljanje …

Sports

Igra razvija tudi otrokovo osebnost: domišljijo in ustvarjalnost, samomotivacijo, spodbuja radovednost, občutek samozaupanja in pozitivno samopodobo, komunikacijske spretnosti, pomen učenja skozi igro, predanost, teženju k izpopolnjevanju, objektivnosti, učinkovito spoprijemanje s stresom, sprejemanje odločitev in odgovornosti, občutek, da je trdo delo nagrajeno, omogoča nenevarno sproščanje agresije, uči pošteno borbo in borbenost, občutek pripadnosti (Gens una sumus – šah je univerzalni jezik), omogoča veselje, druženje, potovanja… in otroci pri tem uživajo!

(vir: ŠZS – spletna stran: http://www.sah-zveza.si/sahvsole/index.asp)

Termin:
I. skupina: torek in četrtek, od 14.30 do 15.15, v učilnici 4. b
II. skupina: torek in četrtek, od 15.20 do 16.05, v učilnici 4. b

Pričetek: drugi teden v decembru

Prijava:
Prijavnice dobite s klikom na to povezavo, pri razredniku,  ali v tajništvu šole.Oddajte jih do vključno srede, 2. decembra 2015, v tajništvo šole.

Mentor:
Andrej Kmetič, mentor z licenco za šah, član ŠS ŠD Loka pri Mengšu.