MLADI RAZISKOVALCI

Vem, da so časi, ko vam tole pišem, zelo stresni. Šola na daljavo, omejitev gibanja, vse polno negotovosti in pa strahu, a vendarle pa je to lahko priložnost, da lahko razmišljamo tudi o tem, kaj nas veseli in kaj radi počnemo.

Veliko učencev naše šole, od 4. do 9. razreda, se vas  je v preteklih letih že lotilo raziskovanja in ga uspešno zaključilo s predstavitvami svojih raziskovalnih nalog. Zato vas tudi v tem šolskem letu vabim, da razmislite o problematiki, ki bi jo radi raziskali, napišete hipoteze in se z učiteljem dogovorite za mentorstvo.

Svojo raziskovano nalogo boste lahko predstavili na 20. področnem srečanju mladih raziskovalcev -osnovnošolcev Domžale-Kamnik, ki bo 25. marca na OŠ Marije Vere Kamnik. Najboljše naloge se bodo uvrstile na državno srečanje.

Pomembni datumi:

• do petka, 15. 1. 2021: predprijava nalog (ime in priimek, razred, področje raziskovanja, mentor),
  • do ponedeljka, 16. 3. 2021: prijava in oddaja 3 natisnjenih izvodov raziskovalnih nalog in povzetkov,
  • četrtek, 25. 3. 2021: regijsko srečanje na OŠ Marije Vere Kamnik.

Datumi državnega srečanja na Gimnaziji Murska Sobota in Srednji poklicni in tehniški šoli Murska Sobota, bodo objavljeni naknadno.

Želim vam veliko ustvarjalnih idej in zadovoljstva ob raziskovanju!

Koordinatorica na OŠ Trzin: Slavka Kozel

Kako se lotiti raziskovalne naloge…